IŠBANDYK LIETUVIŠKAS PIRTIS – kelionė, skirta atrasti tikrą lietuvišką žiemą ir pasimėgauti pirtimis! Lankysime kelis Lietuvos miestus, susipažinsime su jų kultūra, tradicijomis, turėsime edukacinių programų. Taip pat, išbandysime žiemos sportus, o vakarais pasimėgausime pirtimis atsipalaidavimui. Mes, lietuviai, niekuomet nesiskundžiam sniego trūkumu, taigi, šiltai apsirenkite ir keliaukime pasidžiaugti žiemos malonumais!  

1 diena. Vilnius

Kelionę pradėsime ekskursija po Vilniaus senamiestį. Vilnius – Lietuvos sostinė nuo 1323 metų. Čia mes apžiūrėsime svarbiausias ir įdomiausias vietas, papietausime ir, kai jau būsime sotūs ir laimingi – lankysime KGB muziejų. Muziejus, atspindintis sunkią Lietuvos praeitį, įsikūręs buvusiame KGB pastate. Čia buvęs kalėjimas, kur žmonės, prieštaravę Sovietų sąjungai buvo laikomi ir kankinami. Kita dienos dalis bus praleista kur kas aktyviau. Galėsite rinktis tarp dviejų pramogų: dažasvydžio ir žaidimo „Paklaidinimas miške“. „Paklaidinimas miške“ – tai orientacinis žaidimas, kur dalyvai yra paklaidinami miške ir turi surasti kelią atgal. Naktį praleisime Vilniuje.

2 diena. Vilnius – Trakai – Varnikai

Ryte paliksime Vilnių ir važiuosime į viduramžių miestelį Trakus. Trakai buvo Lietuvos sostinė iki kol kunigaikštis Gediminas ją perkėlė į Vilnių. Trakai gerai žinomi dėl savo pilies viduryje ežero ir ypatingo patiekalo – kibinų. Kibinus ragausime kiek vėliau, o, visų pirma, ekskursija miestelyje ir pilyje. Po susipažinimo su Trakų istorija turėsime edukacinę programą – mokysimės gaminti kibinus.  Kibinai – tai tradicinis karaimų maistas. Jie gali būti ruošiami su mėsos, varškės, daržovių ar net šokolado įdaru.  Po kibinų gaminimo pamokos, be abejo, ragausime juos. Vėliau, vyksime į Varnikų kaimą – vietovę, su nuostabia gamta: ežeras, miškas ir visiška ramybė. Čia taip pat galėsite išbandyti jodinėjimą žirgais arba pasivažinėti žirgu kinkytose rogėse. Tuo tarpų jei pramogos su žirgais jums ne prie širdies – galėsite pasidžiaugti kitokiomis žiemos atrakcijomis: pasivažinėti rogutėmis nuo kalvų ar čiuožinėti ant užšalusio ežero.  Vakare bus paruošta pirtis – juk reikia atsipalaiduoti po aktyvios dienos. Nakvynei liksime kaimo turizmo sodyboje.

3 diena. Varnikai – Labanoras

Rytą praleisime Varnikų kaime: galėsime žvejoti ar tiesiog pasimėgauti gaiviu žiemos oru nuostabioje gamtoje. Vėliau, keliausime į Labanoro miestelį, įsikūrusį viename gražiausių šalies regioninių parkų. Čia išmoksime kepti duoną pagal visas lietuviškas tradicijas. Vėliau, stebėsime kaip yra gaminamas kaimiškas maistas, jo ragausime. Vakare atsipalaiduosime pirtyje bei atsigaivinsime lietuviško alaus pagalba.

4 diena. Labanoras – Ignalina

Ryte išvažiuosime iš sodybos ir keliausime link Ignalinos miestelio. Kadangi keliausime žiemos metu, Ignalinos miškus ir laukus  pažinsime lyguminių slidžių pagalba. Kadangi šis sportas reikalauja daugybės energijos, antrą dienos dalį praleisime ramiau. Per pietūs pradėję pažintį su tradicines šio krašto virtuve, pusdienį tęsime edukacine programa – šakočio kepimo pamoka. Pamokos metu sužinosime apie šakočio istoriją, gaminimo technologiją, jį išsikepti bandysime patys ir, bene svarbiausia dalis – šakotį ragausime. Vėliau, keliausime apsižvalgyti po apylinkes, aplankysime kelis piliakalnius. Nakvynei vyksime į sodybą, kur tai pat mėgausimės tradicine lietuviška dūmine pirtimi.

5 diena. Ignalina – Rokiškis – Salakas – Vilnius

Ryte lankysime Lietuvos sūrio sostinę, važiuosime į Rokiškio miestelį. Visų pirma, čia turėsime ekskursiją aplink Rokiškio dvarą ir edukacinę programą „Sūrio kelias“ su degustacija. Programos metu mes susipažinsime su sūrio istorija Lietuvoje, gaminimo technologija. Vėliau, keliausime į Šiaurę, kur aplankysime labiausiai pasaulyje nuo jūros nutolusį jūrų muziejų. Muziejus įkurtas vienos mokytojos, kuri beveik visus eksponatus surinko pati. Sklando gandai, kad žmonės iš muziejaus išeina sužavėti, taigi, ir mes patikrinsime ar tai tiesa. Vakarop grįšime į Vilnių.

Dėl konkretaus maršruto, pagalbos su juo, užsakymų kreipkitės: +370 67113115, smagiveikla@gmail.com

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.